„ГРАНДЕ ФИНАЛЕ“ ЗА КУЛТУРНОТО ЛЕТО КАРПОШ 2014

Недела, 31 Август 2014 01:24
image ПОКАНА


Денес, недела, 31.08.2014 година, со почеток во 21 часот, на новиот плоштад „Влае“ , поп ѕвездата Тијана Дапчевиќ ќе ги разоноди карпошани на „големото финале“ на Културно лето Карпош 2014. Оваа мега ѕвезда ќе биде дел од грандиозното отворање на новиот плоштад од страна на градоначалникот Стевчо Јакимовски, вицепремиерот Зоран Ставревски и претседателот на Советот на Општина Карпош Сашо Лазаровски.

Читај повеќе: „ГРАНДЕ ФИНАЛЕ“ ЗА КУЛТУРНОТО ЛЕТО КАРПОШ 2014

ЗА ТАФТАЛИЏЕ-СО ЉУБОВ

Недела, 31 Август 2014 01:15
image ИНФОРМАЦИЈА


„Те сакаме Тафталиџе“! Вака вечерва се пееше во најурбаната населба во Карпош, која славеше убав јубилеј- 50 години малски живот. За прв пат во општина Карпош се славеше јубилеј од постоењето на една урбана населба. И тоа не било која населба, туку Тафталиџе 2. По катастрофалниот земјотрес кој се случи во Скопје во 1963 година, оваа населба почна да се населува веќе наредната 1964 година.

Читај повеќе: ЗА ТАФТАЛИЏЕ-СО ЉУБОВ

ФОЛК ВЕЧЕР СО АЛАЧКИ-МИШКОВСКИ

Сабота, 30 Август 2014 01:09
image ПОКАНАДенес, сабота, 30.08.2014 година, со почеток во 21 часот, на игралиштето на ООУ „Братство“ , карпошани ќе бидат сведоци на обележувањето на 50 годишниот јубилеј од постоењето на населбата Тафталиџе 2. Оваа вечер, во рамките на Карпошово културно лето, ќе ги забавува Горан Алачки и Ѓорѓи Мишковски, со презентирање на музичкиот проект „ФУРКА“.

Читај повеќе: ФОЛК ВЕЧЕР СО АЛАЧКИ-МИШКОВСКИ

НОЌ НА ЏЕЗЕРИТЕ

Сабота, 30 Август 2014 00:39
image ИНФОРМАЦИЈА


Викендот во Карпош започна со звуците на музичкиот стил од 20-от век. Вибрациите оваа вечер беа почуствувани од прекрасниот бенд „Jazz Vibes“ а вокалните способности на Евгенија Чанчаровска ја направија оваа вечер боженствена.

Читај повеќе: НОЌ НА ЏЕЗЕРИТЕ

ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА И ЏЕЗ ЗВУЦИ ВО КАРПОШ

Петок, 29 Август 2014 00:44
image ПОКАНА


Денеска, петок, 29.08.2014, со почеток во 21 часот, ТЦ. Карпош 3-Лептокарија ќе биде местото каде ќе може да се погледне ликовната изложба на Андријана Мациев. Љубителите, на музичкиот стил кој се појави во почетокот на 20-от век, ќе имаат можност да уживаат во изведбата на Jazz Vibes бендот.

Читај повеќе: ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА И ЏЕЗ ЗВУЦИ ВО КАРПОШ

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Огласна табла

 • 16.09.2013 РАНГ ЛИСТА од најуспешни тројца кандидати по јавниот оглас број 117/2013 од испитот за државен службеник
 • 23.12.2013 ОБЈАВА БРОЈ 05/2013-оттуѓување на градежно земјиште сопственост на РМ за изградба на А2-домување во станбени згради, во нас.Тафталиџе 1.
 • 24.12.2013 РАНГ ЛИСТА од најуспешни четворица кандидати по јавниот оглас број 198/2013 од испитот за државен службеник
 • 31.12.2013 ИСПРАВКА НА ОБЈАВА БРОЈ 05/2013-оттуѓување на градежно земјиште сопственост на РМ за изградба на А2-домување во станбени згради, во нас.Тафталиџе 1.
 • 28.01.2014 РАНГ ЛИСТА од најуспешни кандидати по јавниот оглас број 252/2013 од испитот за државен службеник
 • 13.02.2014 РАНГ ЛИСТА од најуспешни кандидати по јавниот оглас број 277/2013 од испитот за државен службеник
 • 18.02.2014 РАНГ ЛИСТА по јавен оглас број 06/2014
 • 18.02.2014 РАНГ ЛИСТА по јавен оглас број 274/2013
 • 02.07.2014 ОГЛАС за доделување на термини за закуп на училиштен простор и училишни спортски сали во општинските основни училишта од подрачјето на Општина Карпош за 2014/2015 година
 • 18.07.2014 КОНКУРС за Културно Лето Карпош 2014 година
 •  

   

   

  Дивоградби
  You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.  Има 41 гости присутни