IDF – SKOPJE - МОЌТА НА ТАНЦОТ

Понеделник, 26 Мај 2014 13:09
image ИНФОРМАЦИЈА

Општина Карпош, уште еднаш, како домаќин имаше можност, да ја покаже големата магија на танцот за сите намерници и љубители на занесната игра. Четвртиот Интернационален танц-фестивал (International dance festival – IDF – Skopje), што викендов се одржа во Спортско рекреативниот центар „Форца“, беше извонреден спој на фантастична музика и волшебни кореографии, кои на големо ја славеа моќта на танцот

Читај повеќе: IDF – SKOPJE - МОЌТА НА ТАНЦОТ

КАРПОШ ГО ОДБЕЛЕЖА ПРАЗНИКОТ СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Недела, 25 Мај 2014 13:36
 
image ИНФОРМАЦИЈА
Во организација на општина Карпош и Одделението за спорт и култура при Општината, вчеравечер во Кинотеката на Македонија, беше одбележан големиот празник Св. Кирил и Методиј со ликовна и поетска вечер.

Читај повеќе: КАРПОШ ГО ОДБЕЛЕЖА ПРАЗНИКОТ СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ

ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ТАНЦ-ФЕСТИВАЛ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ

Петок, 23 Мај 2014 20:23
 
image ПОКАНА
Утре, 24 мај 2014 година, со почеток во 9.30 часот, во Спортско-рекреативниот центар „Форца“, ќе се одржи четвртиот Интернационален танц-фестивал. Општина Карпош и Министерството за култура се помагатели на овој веќе традиционален културен настан, кој го организира танцовото студио „Ребис“.

Читај повеќе: ИНТЕРНАЦИОНАЛЕН ТАНЦ-ФЕСТИВАЛ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ

ПРЕНАСОЧЕН ПАТОТ КОН ГОРНО НЕРЕЗИ

Петок, 23 Мај 2014 12:22
 
image СООПШТЕНИЕ
Поради реконструкција и санација на патот за Горно Нерези (втора фаза), од утре, 24 мај 2014 година (сабота), до следниот месец сообраќајот кон ова населено место ќе биде пренасочен.

Читај повеќе: ПРЕНАСОЧЕН ПАТОТ КОН ГОРНО НЕРЕЗИ

ООУ,,БРАТСТВО’’-ПРВАЦИ ВО УЧИЛИШНАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА НА КАРПОШ

Четврток, 22 Мај 2014 17:33
image ИНФОРМАЦИЈА

По последното 18. коло кое се одигра денеска на спортското игралиште ,,Сокол’’, основците од ООУ ,,Братство’’ ја потврдија својата доминација на фудбалските терени и со конечните 48 бодови на табелата, тие се новите шампиони во училишната фудбалска лига 2013/14, која ја организира Општина Карпош.

Читај повеќе: ООУ,,БРАТСТВО’’-ПРВАЦИ ВО УЧИЛИШНАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА НА КАРПОШ

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Огласна табла

 • 16.09.2013 РАНГ ЛИСТА од најуспешни тројца кандидати по јавниот оглас број 117/2013 од испитот за државен службеник
 • 23.12.2013 ОБЈАВА БРОЈ 05/2013-оттуѓување на градежно земјиште сопственост на РМ за изградба на А2-домување во станбени згради, во нас.Тафталиџе 1.
 • 24.12.2013 РАНГ ЛИСТА од најуспешни четворица кандидати по јавниот оглас број 198/2013 од испитот за државен службеник
 • 31.12.2013 ИСПРАВКА НА ОБЈАВА БРОЈ 05/2013-оттуѓување на градежно земјиште сопственост на РМ за изградба на А2-домување во станбени згради, во нас.Тафталиџе 1.
 • 28.01.2014 РАНГ ЛИСТА од најуспешни кандидати по јавниот оглас број 252/2013 од испитот за државен службеник
 • 13.02.2014 РАНГ ЛИСТА од најуспешни кандидати по јавниот оглас број 277/2013 од испитот за државен службеник
 • 18.02.2014 РАНГ ЛИСТА по јавен оглас број 06/2014
 • 18.02.2014 РАНГ ЛИСТА по јавен оглас број 274/2013
 • 02.07.2014 ОГЛАС за доделување на термини за закуп на училиштен простор и училишни спортски сали во општинските основни училишта од подрачјето на Општина Карпош за 2014/2015 година
 • 18.07.2014 КОНКУРС за Културно Лето Карпош 2014 година
 • 01.09.2014 ОГЛАС за доделување стипендии на талентирани ученици од општинските основни училишта на подрачјето на Општина Карпош за учебната 2014/2015 година
 • 01.09.2014 ОГЛАС за доделување на спортски стипендии на талентирани спортисти од подрачјето на Општина Карпош за 2014/15 година
 • 03.09.2014 ОБЈАВА број 01/2014 за отуѓување на градежно земјиште сопственост на Република Македонија по пат на електронско јавно наддавање во општина Карпош за изградба на А1 - домување на станбени куќи
 • 12.09.2014 РАНГ ЛИСТА по јавен оглас број 114/2014
 • 16.09.2014 ОБЈАВА број 02/2014 за отуѓување на градежно земјиште сопственост на Република Македонија по пат на електронско јавно наддавање во Општина Карпош
 • 01.10.2014 С О О П Ш Т Е Н И Е за организирање на Јавна презентација и Јавна анкета по Детален урбанистички план за Градска четврт Ј 04         Кликни за нацрт план
 •  


   

   

  Дивоградби
  You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.  Има 34 гости присутни